Cem Adrian Konseri

Kendi özgü tarzı ve tavrı ile müzik çalışmalarına devam eden Cem Adrian Siyah Bir Veda Öpücüğü albümü sonrası konser etkinliklerine devam ediyor.
Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu

24 Eyl

21:00

Jolly Joker İstanbul

10 Eki

22:00

Urban Lounge

24 Eki

21:30

31 Eki

23:00

Jolly Joker Ankara

14 Kas

22:00

Jolly Joker Ankara

5 Ara

23:00

Cem Adrian 30.11.1980 tarihinde Yugoslav asıllı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başlayan sanatçı yine o yıllarda fotografçılık ve tiyatro eğitimi almış ve radyoculukla uğraşmıştır.

Sesi 7 oktavlık bir aralığa sahipken, bunun yaklaşık 4.5 - 5 oktavlık bölümünü şarkı söylerken kullanabilmektedir. Cem Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis'ten esinlenerek almıştır.

2003 yılında Mystica grubunda solist ve dansçı olarak yer alan Cem Adrian , 2004 yılında Fazıl Say tarafından Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatlari Bölümüne özel ögrenci olarak davet edilmiş, 2005 yılında Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım isimli ilk albümünü Fazıl Say prodüktörlüğünde müzik severler ile buluşturdu. Prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan ikinci albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında çıkardı. Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünde Umay Umay, Denizhan ve Suicide konuk olarak yer almıştır.

2006 yılının sonlarından itibaren Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünün tanıtımı için çok sayıda konser veren Cem Adrian aynı zamanda Hayal Kahvesi konserleri başta olmak üzere ülkemizin birçok şehrinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm çalışmalarına kadar devam ettirmiştir. Bu süre zarfında çok sayıda konser vermiş ve canlı yayın programlara katılmıştır.

Emir isimli albümünün kayıtları devam ederken 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan Essentials / Seçkiler - Etnik  2008 yılının Haziran'ında müzikseverler ile buluşmuştur.

2007 yılı ortalarında çalışmalarına başladığı, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması Tanrının emri aşkı anlatan Emir isimli albümü 26 Aralık 2008 tarihinde müzikseverler ile buluştu. Albümde Hayko Cepkin ve Pamela Spence konuk olarak yer almıştır.

Beşinci stüdyo albümü olan, insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu vurguladığı Kayıp Çocuk Masalları albümünü 25 Aralık 2010'da çıkardı. 12 şarkının yer aldığı albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian'a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde altıncı stüdyo kaydı olan Siyah Bir Veda Öpücüğü adlı albümünü çıkaran Cem Adrian bu albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Albümde, Hani Bazen adlı şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır.

Cem Adrian Albümleri

 •     2005 - Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım
 •     2006 - Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
 •     2008 - Essentials / Seçkiler
 •     2008 - Emir
 •     2010 - Kayıp Çocuk Masalları
 •     2012 - Siyah Bir Veda Öpücüğü

Cem Adrian Twitter

 • Gittiğin o yer nasıl... Her şey güzel mi... http://t.co/TAL46cZgwz
 • KONSERLER 24 Eylül Çarşamba İzmir Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu, 25 Eylül Perşembe Tekirdağ TBA 26 Eylül Cuma Bursa Hayal Kahvesi Görükle
 • Bu harika gece için Ankara dinleyicimize çok teşekkürler... Sırada 24 Eylül Çarşamba - İzmir Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu...
 • En sakin, en sessiz, en güzel Antalya konserlerimizden biriydi... Çok teşekkürler. Yarın Ankara...
 • KONSERLERİMİZ 19 Eylül Cuma Antalya Jolly Joker 20 Eylül Cumartesi Ankara Meb Şura 24 Eylül Çarşamba İzmir Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu
 • Sana bunları hiç bilmediğin bir yerden yazıyorum... Son kayıt gecesi hatırası... http://t.co/4AnkhrxZjs
 • 18 yaş sınırı olmayan Ankara konserimiz 20 Eylül Cumartesi Ankara Meb Şura Salonunda...
 • 19 Eylül Cuma gecesi Antalya Jolly Joker'deyiz...
 • KONSERLER 19 Eylül Cuma Antalya Jolly Joker 20 Eylül Cumartesi Ankara Meb Şura Salonu 24 Eylül Çarşamba İzmir Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu
 • Kadıköy! 2 konser de çok guzeldi! Sizinde başlayan yolumuzda bize şans getireceksiniz. Eminim. En kısa zamanda tekrar buluşmak dileğiyle...